«برات الکترونیک» بانک آینده؛ ابزار اعتباری نوین تأمین مالی در زنجیره تأمین

بانک آینده به عنوان پیش‌رو در صدور «سفته و برات الکترونیکی»، با ایجاد این خدمت جدید، دسترسی مردم و کسب‌و‌کارها به ‌این اوراق تجاری را تسهیل نموده و مشتریان بانک به آسانی می‌توانند به‌صورت غیرحضوری سفته و برات‌ مورد نیاز خود را در سامانه سفته و برات الکترونیک صادر یا دریافت نمایند.
«برات الکترونیک» بانک آینده؛ ابزار اعتباری نوین تأمین مالی در زنجیره تأمین

هم‌چنین بانک آینده به‌عنوان نخستین بانک ارائه دهنده خدمات برات الکترونیکی تضمینی با بهره‌گیری از اسناد تجاری الکترونیک، ضمن ارتقای امنیت، سرعت و شفافیت مبادلات تجاری، زمینه بهره‌مندی بنگاه‌های اقتصادی فعال در زنجیره‌های تأمین از ابزار اعتباری «برات الکترونیکی تضمینی» به‌عنوان ابزار تضمین و پرداخت آسان را فراهم نموده است. این ابزار اعتباری جایگزین مناسبی برای استفاده از وجه نقد در مبادلات تجاری میان فعالان اقتصادی بوده؛ نیاز واحدهای تولیدی و بازرگانی به اخذ تسهیلات نقدی از بانک برای خرید مواد اولیه و کالاهای مورد نیاز در زنجیره تأمین را به حداقل می‌رساند.

عموم مشتریان بانک آینده به‌خصوص تولیدکنندگان، بازرگانان و تأمین‌کنندگان مواد اولیه می‌توانند با استفاده از «برات الکترونیک  تضمینی» بانک آینده، خریدهای اعتباری خود را انجام داده یا کالاها و محصولات خود را در قبال دریافت برات الکترونیکی تضمینی مدت‌دار بانک آینده به‌فروش رسانند و از مزایای بی‌نظیر انتقال برات به اشخاص ثالث یا دریافت تسهیلات از بانک در قبال واگذاری بروات دریافتی بهره‌مند شوند.

دیگران چه می خوانند:

برات الکترونیک تضمینی بانک آینده، تعهد و تضمین بانک برای پرداخت در سررسید را داشته؛ بدین ترتیب ریسک عدم دریافت وجه در سررسید را حذف می‌نماید.

این ابزار نوین، پیچیدگی‌ها و محدودیت‌های سایر ابزارهای اعتباری نظیر اعتبار اسنادی و ضمانت‌نامه را ندارد.

«برات الکترونیک» بانک آینده؛ ابزار اعتباری نوین تأمین مالی در زنجیره تأمین

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟