فولاد هرمزگان پنج تفاهم نامه همکاری با شرکت های دانش بنیان منعقد کرد

شرکت فولاد هرمزگان در راستای شعار سال مقام معظم رهبری مبنی بر تولید دانش‌بنیان و استفاده از توانمندی‌های شرکت‌های این حوزه به عقد پنج قرارداد در چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران اقدام کرد.
فولاد هرمزگان پنج تفاهم نامه همکاری با شرکت های دانش بنیان منعقد کرد

شرکت فولاد هرمزگان به همراه سایر شرکت‌های گروه فولاد مبارکه در چهارمین جشنواره و نمایشگاه فولاد به صورت فعال حضور دارند.

در این جشنواره، شرکت فولاد هرمزگان به عقد چند تفاهم‌نامه همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان با حضور عطاالله معروفخانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان، بهرام سبحانی رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد ایران، جمعی از اعضای انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در جشنواره اقدام کرد.

دیگران چه می خوانند:

این تفاهم‌نامه‌ها در راستای بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌های علمی و فنی شرکت‌های دانش‌بنیان و بومی‌سازی فرایندها، تجهیزات و قطعات مورد نیاز فولاد هرمزگان میان این شرکت و شرکت‌های دانش‌بنیان به امضا رسیدند.

در این راستا، عطاالله معروفخانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: فولاد هرمزگان به عنوان پیشرفته‌ترین کارخانه فولادی کشور یکی از قطب‌های این صنعت محسوب می‌شود که در سال‌های اخیر، نقش پررنگی در این صنعت ایفا نموده است. با توجه به تکنولوژی مورد استفاده در این شرکت، همواره استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور رویکرد اصلی بوده و با توجه به نامگذاری شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین»، از این رو از فعالیت‌های دانش‌بنیان به ویژه در جهت بومی‌سازی، حمایت از ساخت داخل و کاهش حداکثری وابستگی به واردات حمایت کردیم.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان اظهار کرد: بومی‌سازی قطعات و فرایندهای صنعتی در توانمندسازی ملی و رونق تولید داخلی یکی از عوامل تاثیرگذار در بحث کاهش وابستگی به تامین این‌گونه اقلام از خارج کشور است. بومی‌سازی بر چهار محور استراتژی «کاهش ارزبری، افزایش بهره‌وری و سودآوری بنگاه‌ها، کاهش هزینه‌های تمام شده و ارتقای توان ساخت داخل» استوار است.

وی افزود: جشنواره ملی فولاد ایران فرصتی مغتنم برای تولیدکنندگان فولاد و شرکت‌های دانش‌بنیان به ویژه تامین‌کنندگان قطعات و تجهیزات خاص مورد استفاده در صنعت فولاد کشور است و فولاد هرمزگان نیز همانند سال‌های گذشته از این فرصت برای شناخت تامین‌کنندگان و عقد تفاهم‌نامه استفاده می کند.

معروفخانی با بیان اینکه در دو سال اخیر حدود 76 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی ناشی از بومی‌سازی در فولاد هرمزگان انجام شد، ادامه داد: بومی‌سازی‌ها در زمینه ساخت داخل قطعات، تجهیزات، مواد اولیه و نسوز در سال 1400 به میزان 38.9 میلیون دلار و در 9 ماه امسال نیز به میزان 36.6 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی رخ داد. همچنین در مقایسه 9 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 29.2 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی حاصل شده بود، میزان بومی‌سازی و ساخت از نظر ارزی 25 درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به عقد پنج تفاهم‌نامه در چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد خاطرنشان کرد: فولاد هرمزگان تفاهم‌نامه طراحی کوره تک‌کاناله پخت آهک جهت افزایش راندمان تولید کارخانه آهک‌سازی، اجرای مدل اقتصاد چرخشی در شرکت فولاد هرمزگان، طراحی نظام مدیریت تکنولوژی و نوآوری شرکت فولاد هرمزگان، ساخت تجهیزات سکسیونرهای فشار قوی و فشار متوسط و ساخت پمپ عمودی دریا – واحد آب‌شیرین‌کن را در چهارمین جشنواره با شرکت‌های دانش‌بنیان امضا کرد.

وی اظهار کرد: رویکرد فعالیت و اقتصاد مبتنی بر دانش و استفاده از ظرفیت‌های داخلی شرکت‌های دانش‌بنیان همواره در دستور کار فولاد هرمزگان قرار دارد و از این رو، از هر تلاشی در این جهت فروگذار نخواهیم کرد. 

فولاد هرمزگان پنج تفاهم نامه همکاری با شرکت های دانش بنیان منعقد کرد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟