رشد ۲۰۲ درصدی درآمد سرمایه گذاری از محل منابع بیمه‌ای در بیمه تعاون

در شش ماه ابتدایی امسال(1401) درآمد سرمایه گذاری از محل منابع بیمه‌ای در شرکت بیمه تعاون رشدی 202 درصدی را تجربه کرده است.
رشد ۲۰۲ درصدی درآمد سرمایه گذاری از محل منابع بیمه‌ای در بیمه تعاون

سرمایه‌گذاری از محل منابع بیمه‌ای یکی از شاخص‌ترین شیوه‌های درآمدزادیی شرکت‌های بیمه در کشورهای توسعه یافته است، به عبارتی در یک اقتصاد سالم شرکت‌های بیمه‌ با فعال کردن منابع بیمه‌ای که در اختیار دارند به کسب سود و ایفای تعهدات خود می‌پردازند.

در اقتصاد پر نوسان ایران متاسفانه این سازوکار جای خود را به انواع سفته‌بازی‌ها و بورس‌بازی‌ها داده که موفق بودن یا نبودن در آنها کمترین نسبت را با مساله بیمه‌داری دارد.

دیگران چه می خوانند:

با این حال و به رغم فضای عمومی صنعت بیمه، شرکت بیمه تعاون یکی از معدود شرکت‌‌هایی است که درآمد سرمایه گذاری از محل منابع بیمه‌ای در آن رشد خارق‌العاده‌ای را تجربه کرده است.

مطابق صورت‌های مالی منتشر شده از عملکرد شش ماهه شرکت بیمه تعاون، یونس مظلومی، مدیرعامل بیمه‌بلد این شرکت با رشد 202 درصدی درآمد‌های حاصل از سرمایه گذاری از محل منابع بیمه‌ای توانسته حدود 10 میلیارد تومان از این محل کسب درآمد کند.

مجموع حق بیمه خالص این شرکت نیز با رشدی 50 درصدی به حدود 307 میلیارد تومان رسیده است. درآمدهای بیمه‌ای این شرکت نیز با رشدی 54 درصدی به 330 میلیارد تومان رسیده است.

مظلومی در طول یک دوره شش ماه همچنین توانسته تا هزینه‌های اداری و عمومی این شرکت را نزدیک به 47 درصد کاهش دهد.

با این ملاحظات در مجموع سود خالص 6 ماهه ابتدایی شرکت بیمه تعاون برای امسال(1401) بیش از 12 میلیارد و 700میلیون تومان بوده است.

 

فرکانس بیمه

رشد ۲۰۲ درصدی درآمد سرمایه گذاری از محل منابع بیمه‌ای در بیمه تعاون

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟