واکنش سرسختانه علی دایی به انضای جنجالی | دیگر اسم علی دایی را نیاورید

علی دایی نسبت به شایعه امضای دو خصوص حذف تیم ملی از جام جهانی واکنش نشان داد.
واکنش سرسختانه علی دایی به انضای جنجالی | دیگر اسم علی دایی را نیاورید

به گزارش طلانیوز؛ علی دایی اسطوره فوتبال کشورمان است که دو دختر به نام های دنیز و نورا دارد. دنیز دایی دختر یزگ علی دایی است که در انگلیس ودر کنار مادرش زندگی میکند. شاید کمتر کسی فکرش را می کرد که دختر علی دایی اسطوره فوتبال ایران، روزی به یک بلاگر فعال در حوزه فضای مجازی بدل شود. تا مدت ها پیش حتی کسی نام دنیز دایی را هم نشنیده بود. اما او این روزها آنچنان در فضای مجازی پر رنگ ظاهر شده که حتی شاید برای پدرش هم باور نکردنی باشد. البته که بعد از مصاحبه جنجالی علی دایی و انکار کردن همسر اولش، ظاهرا حضور او در فضای مجازی بیشتر شده است. 

پرحاشیه‌ترین خبر این روزهای فوتبال ایران، درخواست برای حذف تیم ملی از جام جهانی و تحریم فوتبال ایران است؛ آن هم از سوی یک گروه مشخص  که با ایران دشمنی دارند و البته با کارگزاری یک دفتر حقوقی اسپانیایی.

دیگران چه می خوانند:

با اعلام این خبر از سوی برخی رسانه‌ها اشاره‌ای در خصوص امضای برخی ستاره‌های سابق فوتبال ایران از جمله  مهدی مهدوی کیا و علی کریمی زیر این درخواست وجود داشت که این خبر دروغ از سوی خود این رسانه ادیت شد و اسامی به مرور زمان تغییر کرد. در این بین علی دایی که این روزها به دور از مصاحبه‌های مطبوعاتی کار خود را دنبال می‌کند قطعا در دسترس این افراد نیست اما بروز این شایعه باعث شد او در حد چند ثانیه با بخش فارسی یورو نیوز صحبت کرده و شدیدترین واکنش را نسبت به خبر امضا پای درخواست حذف ایران از جام جهانی داشته باشد.

این مکالمه به شرح زیر است:

خبرنگار: از یورو نیوز فارسی تماس می‌گیرم

علی دایی: قربان شما

خبرنگار: می‌خواستم در مورد دادخواستی که در مورد تحریم تیم ملی از جام جهانی تهیه شده….

سپس علی دایی میان حرف او‌ می‌پرد و می‌گوید: مصاحبه نمی‌کنم داداش، قربونت برم من.

خبرنگار: در آن دادخواست اسم شما هم آوردن که در واقع با شما بد برخورد شده است.

علی دایی: چه کسی آورده؟ امضای منه؟ هر کی آورده بیخود کرده است.

مکالمه در این لحظه به پایان رسید تا علی دایی اینگونه به شایعات موجود واکنش نشان داده و آن را تکذیب کند اگرچه شاید در همین حد هم دایی حاضر به مصاحبه نبوده است.

بیوگرافی علی دایی
نام :علی 

نام خانوادگی :دایی

تاریخ تولد :1 فروردین 1348
محل تولد :اردبیل

پست :مهاجم 

لقب :شهریار

قد 193

زندگینامه علی دایی

علی دایی اول فروردین 1348 علی دایی در محله جیرال و خانواده ای پرجمعیت به دنیا آمد. علی دایی چهار برادر دارد و از نعمت خواهر محروم است.علی دایی که در فوتبال به عنوان یک اسطوره شناخته می شود در زندگی شخصی و تحصیلات نیز همپای ورزش به موفقیت هایی دست یافته است.
علی دایی در سال 1366 در رشته مهندسی عمران، دانشگاه شریف پذیرفته شد ولی به دلیل بازی فوتبال در گزینش ورودی به دانشگاه ناکام ماند.
اما علی دایی از این اتفاق نا امید نشد و در همان سال در رشته مهندسی کشاورزی دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب پذیرفته شد و دو ترم به تحصیل پرداخت. این پایان ماجرای تحصیل شهریار ایران نبود. علی دایی در سال 1367 مجدد در کنکور شرکت کرد و در رشته متالوژی دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته شد و مدرک لیسانس خود را در بهمن ماه 1371 از این دانشگاه معتبر دریافت کرد.

علی دایی که به عنوان بازیکن سخت کوش و خستگی ناپذیر شناخته میشود در تحصیل به لیسانس متالوژی قانع نبوده و تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد تربیت بدنی دانشگاه آزاد ادامه داد.


 علی دایی علاوه بر موفقیت های فوتبالی و تحصیلی در تجارت نیز موفق بوده و هم اکنون گرداننده چندین شرکت بزرگ، چند فروشگاه، کارخانه تولیدی پوشاک ورزشی و عضو اتاق بازرگانی تهران می باشد.مشاغل علی دایی به پوشاک ورزشی محدود نشده و در ساختمان سازی نیز فعال است.

فعالیت های اقتصادی و محبوبیت ورزشی علی دایی را از نیکوکاری و کارهای خیرخواهانه غافل نکرده و در سال 1385 یک هنرستان کار و دانش در شهرک گلستان اردبیل با تمامی تجهیزات به نام ابوالفضل دایی(پدرش) ساخت و تحویل آموزش و پرورش ناحیه 1 داد.

ازدواج و مهریه همسر علی دایی
نکته جالب در مورد ازدواج دایی مهریه همسرشان است. «از آنجا که خانواده همسرم دارای اعتقادات ارزشمند اسلامی هستند، مهریه شان مثل مهریه حضرت فاطمه(س) « آب » است. خیلی ها فکر می کردن که مهریه همسرم سکه های زیادی است، به قول این جدیدی ها!… اما با تفاهمی که بین ما بود، مهریه ضامن خوشبختی نیست، بلکه صداقت ها و حسن نیت ها، زمینه ساز یک زندگی مشترک است»

شروع فوتبال علی دایی در ایران
علی دایی زندگی فوتبالی خود را با بازی در تیم شهری که در آن متولد شده بود، یعنی تیم استقلال اردبیل آغاز کرد. پس از استقلال اردبیل، به تهران رفت و پس از یک فصل بازی در تیم باشگاهی تاکسیرانی تهران، به تیم بانک تجارت ملحق شد.

او در طی چهار سال همکاری با باشگاه بانک تجارت در 75 بازی نقش داشت و موفق شد که بیش از 40 گل برای این تیم به ثمر برساند. باشگاه بعدی دایی که طرفداران زیادی هم دارد، پرسپولیس است. علی دایی در سال 73 – 74 شمسی به جمع قرمزپوشان پایتخت پیوست و افتخارات زیادی در این باشگاه کسب کرد.

ادامه زندگی فوتبالی علی دایی پس از ترک کشور
این بازیکن اسطوره‌ای پس از بازی فوق العاده‌ای که در مسابقات لیگ آسیایی به نمایش گذاشت به تیم السد قطر پیوست. حدودا یک سال در این باشگاه مشغول فعالیت بود و سپس در سال 1376 به همراه رفیق و هم تیمی سابقش کریم باقری به تیم آرمینیا بیله فلد پیوست و به واسطه این تیم، شروع فعالیت خود در بازی‌های اروپایی را رقم زد.

پس از یک فصل بازی در این تیم باشگاهی آلمانی، دائی تصمیم به ترک آرمینیا بیله فلد گرفت و به تیم محبوب بایرن مونیخ پیوست. پس از مدتی بازی در بایرن مونیخ، دائی به باشگاه آلمانی دیگری به نام هرتا پیوست. او در این تیم اولین گل خود را در لیگ باشگاه‌های اروپایی در مقابل تیم چلسی به ثمر رساند . علی دایی اولین بازیکن آسیایی بود که توانسته بود به این مسابقات راه یابد. باشگاه اروپایی بعدی او سان سیرو بود که در طی فعالیت در آن نیز موفق به گل زدن به تیم مشهور آث میلان شد.

اتمام بازی علی دایی در اروپا
دائی پس از به پایان رساندن دوره بازی خود در تیم‌های مختلف باشگاه‌های اروپایی، با تیم الشباب امارات قرارداد بست اما تنها یک فصل در الشباب بازی کرد و پس از آن، به فوتبال ایران بازگشت. پس از بازگشت به ایران در سال 2003 دوباره در تیم قبلی خود یعنی پرسپولیس مشغول به فعالیت شد اما پس از مدتی، به تیم باشگاهی صبا باتری پیوست.

او دو سال در این باشگاه به بازی پرداخت و افتخارات زیادی نیز به ارمغان آورد. سپس، در سال 2006 به تیم باشگاهی سایپا رفت و پس از یک سال بازی در سایپای تهران، در سال 2007 به دوره بازی فوتبال خود خاتمه داد و به سمت مربی گری رفت.

از دیشب که فوتبالی ویدیوی مربوط به خوش و بش سرد وزیر ورزش و علی دایی را منتشر کرد، بسیاری این سوال را مطرح کردند دلیل این اتفاق چه بوده است؟

پس از چند بار دیدن فیلم و مرور کردن ویدیو و در نهایت لب خوانی علی دایی متوجه می شوید علی دایی پس از اینکه حمید سجادی و همراهانش به سمت او رفتند و سرد با آنها برخورد کرد، به مهدی مهدوی کیا و یحیی گل محمدی جملاتی می گوید. 
با لب خوانی متوجه می شوید که دایی به مهدوی کیا و گل محمدی می گوید که در پرواز تهران - کیش، وزیر و اطرافیانش در ردیف پشت او نشسته اند اما به او سلام و اعتنایی نکرده اند.

احتمالا به همین دلیل بوده که دایی وزیر ورزش و جوانان را تحویل نگرفته است. 

دایی به هیچ وجه حاضر نشده است در شرایط فعلی جانشین اسکوچیچ شود و از مسئولان فدراسیون فوتبال خواسته است این موضوع را تمام شده دانسته و به حضور او روی نیمکت تیم ملی فکر هم نکنند.

پاسخ منفی علی دایی به پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران پیشنهاد نشستن دوباره روی نیمکت این تیم را در جام جهانی 2022 نپذیرفت تا مسئولان فدراسیون بررسی‌هایشان برای انتخاب گزینه دیگر را ادامه دهند.

تیم ملی فوتبال ایران با وجود صعود زودهنگام به جام جهانی 2022 قطر با هدایت دراگان اسکوچیچ روزهای پر التهابی را پشت سر می‌گذارد.

منبع: ورزش3

واکنش سرسختانه علی دایی به انضای جنجالی | دیگر اسم علی دایی را نیاورید

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟