استوری‌های علی کریمی حاشیه‌ساز شد | خبرگزاری فارس دست علی کریمی را رو کرد

خبرگزاری فارس با انتشار برخی استوری‌های اخیر علی کریمی، از او انتقاد کرد.
استوری‌های علی کریمی حاشیه‌ساز شد | خبرگزاری فارس دست علی کریمی را رو کرد

به گزارش طلانیوز؛ علی کریمی متولد 17 آبان 1357 بازیکن بازنشستۀ فوتبال اهل ایران است. علی کریمی در دوران فوتبال حرفه‌ای 18 سالهٔ خود از سال 1375 تا 1393، سابقهٔ بازی در لیگ‌های ایران، امارات متحده عربی، قطر و آلمان را دارد. علی کریمی که به‌عنوان یک بازی‌ساز دریبل‌زن شناخته می‌شود، با لقب «جادوگر» و «مارادونای آسیا» از او یاد می‌شود. علی کریمی در سال 2018 با کسب 91٪ آراء از سوی کاربران وبگاه کنفدراسیون فوتبال آسیا، به عنوان «بهترین هافبک تاریخ» جام ملت‌های آسیا شناخته شد.

این خبرگزاری با بازنشر چند استوری بحث‌برانگیز علی کریمی مدعی شده است:

دیگران چه می خوانند:

علی کریمی با پایان یافتن موج اعتراضات به نوعی دیگر از احساسات مردم سوءاستفاده و سیاه‌نمایی می‌کند! او در استوری‌های اخیر خود از تصویر و ویدیویی استفاده کرده که اصلا مرتبط به ایران نیست. یکی از تصاویر مربوط به گزارشی از فقر پاکستانی‌هاست که 10 سال پیش منتشر شده و دیگری هم حدود 5 ماه پیش در توییتر یک پاکستانی منتشر شده بود.

شروع فوتبال حرفه ای علی کریمی

علی کریمی فوتبال حرفه‌ای خود را در سال 1375 با فتح در لیگ دسته دوم فوتبال ایران آغاز کرد و پس از 2 سال به پرسپولیس پیوست که در آن‌جت در 3 فصل بازی موفق به 2 بار قهرمانی در لیگ و یک بار قهرمانی در جام حذفی شد و هم‌زمان با تیم ملی، در بازی‌های آسیایی 1998 بانکوک مدال طلا را به گردن آویخت. کریمی از بهمن 1377 به دلیل هل‌دادن داور در بازی تیم امید به مدت یک سال از حضور در تمام مسابقات باشگاهی و ملی محروم شد. او پس از پایان این مدت دوباره به فوتبال بازگشت و در جام ملت‌های آسیا 2000 نیز حاضر بود.

کریمی در سال 1380 به الاهلی دبی منتقل شد که در فصل 2003–2002، به عنوان «بهترین بازیکن خارجی لیگ برتر فوتبال امارات» انتخاب شد و در فصل 2004–2003، عنوان «آقای‌گل لیگ برتر فوتبال امارات» و «مرد سال فوتبال امارات» را کسب کرد. او با تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا 2004 مقام سوم را کسب کرد و هم‌زمان به عنوان آقای‌گلی این مسابقات (مشترکاً با علاء حبیل از بحرین) دست یافت. او در همین سال (2004) جایزه «مرد سال فوتبال آسیا» را از کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت کرد. او در سال 2005 به باشگاه بایرن مونیخ در بوندس‌لیگای آلمان پیوست و در 2 سال حضورش در این باشگاه ضمن انجام 42 بازی رسمی، قهرمانی جام حذفی و بوندس‌لیگا را هرکدام یک بار تجربه کرد. او همچنین در جام جهانی 2006 با ایران حاضر بود و در جام ملت‌های آسیا 2007 نیز بازی کرد. سپس به القطر در لیگ ستارگان قطر رفت و پس از یک سال به پرسپولیس در لیگ برتر فوتبال ایران برگشت که حضورش در این تیم یک سال ادامه داشت. کریمی بازی در ایران را با 1٫5 فصل حضور در استیل‌آذین ادامه داد و در نیم‌فصل دوم 2011–2010 عضو شالکه در بوندس‌لیگا بود که قهرمانی جام حذفی آلمان را برای بار دوم کسب کرد.

علی کریمی به پرسپولیس بازگشت تا سومین دوره حضور خود را با این باشگاه تجربه کند. پس از 2 فصل بازی، او به باشگاه فوتبال تراکتور پیوست و آخرین فصل دوران بازیگری خود را با قهرمانی در جام حذفی پایان داد. کریمی در سال 1393 با دستیاری کارلوس کیروش در تیم ملی ایران پا به عرصه مربیگری گذاشت. او همچنین برای مدتی هدایت تیم سپیدرود را بر عهده داشت.

منبع: فرارو

استوری‌های علی کریمی حاشیه‌ساز شد | خبرگزاری فارس دست علی کریمی را رو کرد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟