قیمت خودرو آرام گرفت | قیمت خودرو 2 آذر 1401 | قیمت پراید، پژو 206، پژو پارس و... چند شده اند؟

قیمت خودرو ایران خودرو و سایپا امروز چهارشنبه، 2 آذر 1401 منتشر شد.
قیمت خودرو آرام گرفت | قیمت خودرو 2 آذر 1401 | قیمت پراید، پژو 206، پژو پارس و... چند شده اند؟

به گزارش طلانیوز؛ قیمت خودرو در بازار با توجه به نرخ دلار، روندی صعودی در پیش گرفت. قیمت خودرو داخلی افزایش پیدا کرد و بازار به حالت رکود رفت. قیمت خودرو صفر داخلی با توجه به آمار و ارقام سایت دیوار منتشر شد. قیمت خودرو امروز چهارشنبه، 2 آذ 1401 در بازار چند شده است؟

پس از هفته ها بالاخره بازار خودرو یک روز آرام را سپری کرد. در موج افزایش قیمت خودرو که از اواسط مهر ماه آغاز شده است تا به امروز،‌ کم تر روزی را می توان دید که قیمت خودروهای پر تقاضای داخلی بدون تغییر باقی مانده باشد. در جریان معاملات روز سه شنبه بازار خودرو،‌ غالب خودروهای مدل 1401 پرتقاضای داخلی، بدون تغییر قیمت نسبت به روز دوشنبه معامله شدند.

دیگران چه می خوانند:

فزایش 29 میلیونی قیمت پژو 206 تیپ 2، افزایش 45 میلیونی قیمت پژو 207 دنده‌ای فرمان برقی، افزایش 53 میلیونی قیمت پژو پارس LX و افزایش 20 میلیونی قیمت کوییک دنده ای ساده تنها بخشی از افزایش قیمت خودرو از ابتدای پاییز امسال است. اعداد و ارقامی که نشان از موج افزایش قیمت‌های نسبتا شدید خودرو دارد.

طی حدود 2 ماه گذشته کم تر روزی را می توان یافت که قیمت تمام خودروهای مورد بررسی بدون تغییر بوده باشد، با این وجود در جریان معاملات روز سه شنبه،‌ اغلب خودروهای پرتقاضای داخلی ثبات قیمتی را تجربه کردند.

در ادامه قیمت روز خودرو را مرور می کنیم:

قیمت خودرو ایران خودرو


قیمت پژو 206 تیپ 2 بدون تغییر 329 میلیون تومان اعلام شد.

قیمت پژو 206 تیپ 5 هم پس از چند مرحله افزایش در هفته جاری، امروز بدون تغییر 389 میلیون تومان قیمت خورد.

قیمت سمند EF7 هم تغییری نداشت و در بازار 370 میلیون تومان اعلام شد.

قیمت تارا دنده ای هم پس از رسیدن به 480 میلیون تومان بدون تغییر ماند و امروز به همین قیمت به ثبت رسید.

قیمت خودرو سایپا


قیمت پراید 111 بدون تغییر 208 میلیون تومان به ثبت رسید.

پراید 131 هم تغییری نداشت و 190 میلیون تومانی ماند.

قیمت تیبا تغییری نداشت و 209 میلیون تومان به ثبت رسید.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده


امیرحسن کاکایی، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: بازار خودرو تبدیل به یک بازار حساس شده است که به کوچک‌ترین محرکی واکنش نشان می‌دهد.

او افزود: در حال حاضر هیچ عاملی، مثل افزایش دلار وجود ندارد که بر قیمت‌ها تاثیر بگذارد. اما مشاهدات نشان می‌دهد که قیمت خودرو به‌صورت روزانه در حال افزایش است. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که با توجه به تورم حداقل 40 درصدی کشور، پیش‌بینی می‌شود قیمت خودروهای تولید داخل در بازار تا پایان سال حداقل 40 تا 50 درصد افزایش یابد.

این کارشناس صنعت خودرو توضیح داد: اما به نظر می‌رسد بازار خودروهای خارجی تا پایان سال تغییری نکند و به همین روند فعلی خود ادامه دهد.

منبع: اقتصاد آنلاین/تجارت نیوز

قیمت خودرو آرام گرفت | قیمت خودرو 2 آذر 1401 | قیمت پراید، پژو 206، پژو پارس و... چند شده اند؟

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟