خرید پژو 207 در بورس چقدر سود دارد؟ | هزینه واقعی خرید پژو 207 در بورس کالا چقدر است؟

فروش پژو 207 در برورس کالا، 30 آبان آغاز می‌شود. اما خرید پژو 207 در بورس، برای خریدار چقدر سود دارد؟
خرید پژو 207 در بورس چقدر سود دارد؟ | هزینه واقعی خرید پژو 207 در بورس کالا چقدر است؟

به گزارش طلانیوز؛ چند روز پیش، فروش پژو 207 در بورس کالا توسط ایران خودرو تأیید شد. اما امروز با خبر شدیم که شرایط کامل عرضه پژو 207 نیز اعلام شده است. اما خرید پژو 207 برای خریدار چقدر سود دارد؟

پژو 207 با قیمت پایه 187 میلیون تومان در بورس به حراج گذاشته خواهد شد. قیمت پژو 207 دنده‌ای 1401 در بازار 436 میلیون تومان است؛ بنابراین قیمت پایه در نظر گرفته شده برای 207 نزدیک به 60 درصد ارزان‌تر از قیمت بازار آن است. البته عرضه با قیمت پایه 187 میلیون تومان به معنای این نیست که خریداران می‌توانند این محصول پرطرفدار بازار ایران را به قیمت 187 میلیون تومان بخرند.

دیگران چه می خوانند:

هزینه واقعی خرید
اولا، متقاضیان خرید خودرو در بورس به رقابت می‌پردازند و به میزانی که تقاضا برای خودرو زیاد باشد، بر روی خودرو‌های عرضه شده رقابت خواهد شد. بنابراین، خودرو‌ها به سفارش‌هایی که با نرخ بالاتری ثبت شده اند تعلق خواهند یافت و احتمال رقابت برای این خودرو تا نزدیکی قیمت بازار وجود دارد.

دوم، خریداران باید دو نوبت هزینه جانبی هم بپردازند:

  1. هزینه مالیات بر ارزش افزوده و عوارض که برابر با 13 درصد مبلغ نهایی معامله خواهد بود.
  2. هزینه ثابت جمعا به مبلغ 4 میلیون و 371 هزار تومان بابت بیمه و شماره گذاری.

خرید منطقی است؟

با توجه به آنکه قیمت 207 در بازار 436 میلیون تومان است، حداکثر قیمتی که برای ثبت سفارش منطقی است 386 میلیون تومان خواهد بود. به عبارت دیگر، اگر افراد به قیمت 386 میلیون تومان سفارش بگذارند، قیمت تمام شده برابر با همان 436 میلیون تومان خواهد بود. البته خریداران باید در نظر داشته باشند که تحویل خودرو‌های پژو 207 عرضه شده در بورس سه ماهه است. یعنی امکان دریافت فوری خودرو همچون روش خرید از بازار وجود ندارد. بنابراین، با توجه به خواب سه ماهه پول، ثبت سفارش تا نرخ‌های کمی پایین‌تر از 386 میلیون تومان منطقی است.

شرایط خرید 207 از بورس

  • خریدار باید حداقل 18 سال تمام داشته باشد
  • هر کد بورسی صرفا امکان یک ثبت سفارش را دارد
  • اشخاص حقوقی مجاز به ثبت سفارش نیستند
  • اسناد و مدارک خودرو، فقط به نام خریدار صادر می‌شود.
  • افرادی که در عرضه‌های قبلی، موفق به خرید خودرو از بورس شده اند، مجاز به ثبت نام 207 نیستند.
  • درصورت عدم تکمیل وجه متعلقات قانونی (واریز هزینه‌های جانبی و مالیات بر ارزش افزوده) حداکثر تا پنج روز تقویمی پس از ارسال پیامک، به نسبت زمان تأخیر خریدار در واریز وجوه تکمیلی، زمان تحویل خودرو تغییر خواهد کرد.

خرید پژو 207 در بورس چقدر سود دارد؟ | هزینه واقعی خرید پژو 207 در بورس کالا چقدر است؟

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟