ماجرای بازداشت علی دایی صحت دارد؟ | روزنامه شرق در مورد علی دایی چه گفت؟

روزنامه شرق شایعه بازداشت علی دایی را رد کرده است.
ماجرای بازداشت علی دایی صحت دارد؟ | روزنامه شرق در مورد علی دایی چه گفت؟

به گزارش طلانیوز؛ علی دایی اسطوره فوتبال کشورمان است که دو دختر به نام های دنیز و نورا دارد. دنیز دایی دختر یزگ علی دایی است که در انگلیس ودر کنار مادرش زندگی میکند. شاید کمتر کسی فکرش را می کرد که دختر علی دایی اسطوره فوتبال ایران، روزی به یک بلاگر فعال در حوزه فضای مجازی بدل شود. تا مدت ها پیش حتی کسی نام دنیز دایی را هم نشنیده بود. اما او این روزها آنچنان در فضای مجازی پر رنگ ظاهر شده که حتی شاید برای پدرش هم باور نکردنی باشد. البته که بعد از مصاحبه جنجالی علی دایی و انکار کردن همسر اولش، ظاهرا حضور او در فضای مجازی بیشتر شده است.

روزنامه شرق نوشت: علی دایی اسطوره فوتبال ایران بازداشت نشده است. این خبری است که روز گذشته محمد دایی، برادر علی دایی آن را تأیید کرد تا یکی از شایعات داغ این روز‌های فضای ورزشی تکذیب شود. دایی که چند هفته‌ای می‌شود در داستان دانش‌آموز اردبیلی حسابی مورد توجه قرار گرفته، با شایعات مختلفی دست‌و‌پنجه نرم کرده است. از حضورش در سقز تا شایعه بازداشتش توسط نیرو‌های امنیتی.

دیگران چه می خوانند:

علی دایی مثل بسیاری از چهره‌های مشهور ایرانی به اتفاقات اخیر در ایران بی‌تفاوت نبوده است. او ابتدا در داستان مرگ مهسا امینی با گذاشتن چند استوری با خانواده او همدردی کرد و از مسئولان برای نشنیدن صدای مردم و حل‌نکردن مشکلات آن‌ها انتقاد کرد. چندی بعد ماجرای دیگری علی دایی را در کانون توجه قرار داد. او پس از بازگشت از استانبول، در فرودگاه امام، برای چند‌دقیقه‌ای بازخواست و پاسپورتش ضبط شد؛ موضوعی که اگرچه ابتدا واکنشی به آن نداشت، ولی بعد‌ها در گفتگو با یکی از رسانه‌های خارجی از این مورد انتقاد و ابراز ناراحتی کرد. اندکی بعد، ولی خبر رسید که پاسپورت دایی چند روز بعد به او برگردانده شده و به‌این‌ترتیب داستان حضورش در دادگاه انقلاب منتفی شده است.
با‌این‌حال، داستان اصلی که علی دایی را بیش از هر زمان دیگر بر سر زبان‌ها افتاد، مربوط به مرگ اسرا پناهی، دانش‌آموز اردبیلی بود. او با انتقاد از رفتار زننده با دانشجویان دانشگاه شریف، سکوت در آن ماجرا را دلیلی برای برخورد با دانش‌آموزان توصیف کرد. بعد از این اتفاقات قوه قضائیه از علی دایی خواست تا اگر سند و مدرکی مبنی بر مرگ این دانش‌آموز دارد، آن را ارائه کند. این مورد البته با تحلیل‌های مختلفی از سوی رسانه‌های نزدیک به دولت مواجه شد و بسیاری از همان طیف از علی دایی خواستند وارد جریانات این‌چنینی نشود.

در‌حالی‌که رفته‌رفته داستان علی دایی و اسرا پناهی در‌حال آرام‌گرفتن بود، به‌ناگاه شایعه شد که او قرار است برای حضور در مراسم چهلم مهسا امینی به سقز برود؛ موضوعی که سرآغازی بر شروع اتفاقات دیگر شد و حتی شایعه شد که دایی در این شهر حضور پیدا کرده و همین حضور سروصدای زیادی اطراف هتل محل سکونتش موجب شده است. این مورد، ولی خیلی زود از سوی طرفین، اول مسئولان شهر و دوم نزدیکان علی دایی تکذیب شد و خبر رسید که او در تهران است و اصلا از تهران خارج نشده است.

حالا، ولی شایعه جدیدی به راه افتاده که علی دایی بازداشت شده است. خبری که این بار منبع آن یکی از رسانه‌های خارجی و انگیسی‌زبان است. رسانه تایم در گزارشی با اشاره به حمایت علی دایی از زنان ایران و اعتراضات مردمی نوشته که پس از ضبط پاسپورت اسطوره فوتبال ایران، او دو روز پیش بازداشت شده است. داستانی که این رسانه به آن اشاره کرده مربوط به بخشی از شایعات روزی است که خبر رسید دایی قرار است برای حضور در مراسم چهلم مهسا امینی به سقز برود. جالب آنکه در 48 ساعت گذشته این خبر چندان مورد توجه قرار نگرفت، ولی بازنشر آن در دیگر رسانه‌های معتبر دنیا از جمله اسکای ایتالیا باعث جدی‌ترشدن این موضوع شد. حالا، ولی نزدیکان علی دایی از یک‌سو و برادرش محمد از سوی دیگر، ماجرای بازداشت علی دایی را تکذیب کرده و گفته‌اند چنین موضوعی صحت ندارد. خود دایی تا زمان نگارش این مطلب واکنشی به این شایعه عجیب‌و‌غریب نداشته است.

 

ماجرای بازداشت علی دایی صحت دارد؟ | روزنامه شرق در مورد علی دایی چه گفت؟

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟