ناراحتی «مافیا» از افزایش تولید شگویا

به دنبال برخی خبرسازی‌های جعلی در خصوص صادرات پت ایران به چین و عدم عرضه محصول مورد نیاز کشور به بورس کالا آن‌هم توسط شرکت برتر پتروشیمی‌‌ بورس‌کالا، پتروشیمی شهید تندگویان به این ادعاها پاسخ داد.
ناراحتی «مافیا» از افزایش تولید شگویا

به گزارش طلانیوز: نسبت تولید به ظرفیت  شگویا در سیزدهم بهمن 1397 حدود 66 درصد بود که با گذشت بیش از سه سال، این نسبت پنج ماهه نخست امسال به حدود 79 درصد رسیده یعنی ظرفیت خالی و بدون تولید مانده این پتروشیمی از 34 درصد به حدود 20 درصد کاهش یافته است.

بر طبق  آمارهای رسمی موجود با توجه به تولید یک میلیون و 162 هزار تن محصول در سال 1400 رکوردی تاریخی در این مجتمع به ثبت رسید و با توجه به ثبت رکورد ماهانه بیش از 100 هزار تن برآورد می‌شود تا پایان سال 1401 تولید در شگویا از مرز یک میلیون و 200 هزار تن عبور کند.

دیگران چه می خوانند:

از سوی دیگر به‌زودی و برای نخستین‌بار با شکسته شدن انحصار شرکت‌های آمریکایی، آلمانی و ژاپنی، پتروشیمی «تندگویان» به جمع تولیدکنندگان جهانی کاتالیست گران قیمت و استراتژیک «پالادیوم» می‌پیوندد که اتفاقی مهم در تاریخ 60ساله پتروشیمی ایران است.

پتروشیمی شهید تندگویان که به عنوان تنها تولید کننده پت کشور نقشی استراتژیک را در صنعت پتروشیمی و غذایی کشور ایفا می‌کند و تلاش کرده همزمان با افزایش تولید، اقداماتی نظیر تولید گرید چادر مشکی ایرانی را محقق کند همواره از سوی مافیای شناخته‌شده به صورت مستقیم یا غیرمستقیم هدف نشر اکاذیب و فشارهای دیگر قرار گیرد.

با توجه به ادعای کذب اخیر مطرح شده در خصوص صادرات پت از سوی پتروشیمی شهید تندگویان به کشور چین و سناریوسازی بر اساس این فرضیه غلط به اطلاع می‌رسانیم این پتروشیمی با هدف تامین نیاز داخل، صادرات خود را نزدیک به دو سال است به طور کلی متوقف کرده است و تمرکز خود را بر پاسخگویی به نیازهای داخلی و افزایش تولید گذاشته است.

گفتنی است پتروشیمی شهید تندگویان در نخستین همایش تجلیل از برترین های بورس کالای ایران  به عنوان شرکت‌ برتر در حوزه پتروشیمی معرفی شد و مورد تقدیر قرار گرفت که همین انتخاب، نشان‌دهنده تعهد حداکثری پتروشیمی شهید تندگویان به تامین نیاز داخل است.

ناراحتی «مافیا» از افزایش تولید شگویا

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟