افزایش سرمایه 42 درصدی شرکت مبین انرژی خلیج فارس تصویب شد

طلانیوز: مجمع عمومی فوق العاده شرکت مبین انرژی خلیج فارس با افزایش سرمایه 42 درصدی پیشنهادی هیئت مدیره از محل سود انباشته با هدف تامین نقدینگی بخشی از مخارج سرمایه‌ای انجام بابت پروژه متانول آپادنا و اصلاح ساختار سرمایه موافقت کرد.
افزایش سرمایه 42 درصدی شرکت مبین انرژی خلیج فارس تصویب شد
دیگران چه می خوانند:
به گزارش طلانیوز:    این مجمع با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حضور ۸۲.۴۸ درصدی سهامداران در سالن اجتماعات هلدینگ خلیج فارس به ریاست افشار سرکانیان برگزار شد.
 
 
بعد از پخش فیلمی درباره شرکت مبین انرژی خلیج فارس و همچنین خریداری صد در صدی سهام پتروشیمی آپادانا توسط مبین، گزارش حسابرس درباره طرح افزایش سرمایه قرائت شد.
 
 
رئیس مجمع فوق العاده مبین انرژی خلیج فارس با بیان اینکه طرح متانول آپادانا تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد گفت: با بهره‌برداری از پتروشیمی آپادانا جهش قابل توجهی در سودآوری شرکت مبین انرژی خلیج فارس ایجاد خواهد شد.
 
در این مجمع از سوی چند سهامدار حقیقی مباحث مختلفی درباره نرخ گذاری سرویس های جانبی تولیدی مبین در شورای رقابت مطرح شد.
 
 
 سرکانیان ضمن تشریح فرمول دستورالعمل ابلاغی شورای رقابت، عنوان اظهار داشت: هدف این دستورالعمل این است که شرکت‌های تولید کننده و مصرف کننده سرویس‌های جانبی بازدهی یکسانی را از صنعت پتروشیمی کسب کنند و هلدینگ خلیج فارس با منطق فرمول موافق است. ولی متاسفانه باتوجه به اینکه این فرمول دارای نواقص و کاستی هایی از جمله برداشت اشتباه از دارایی‌های مولد مثل دارایی‌های ثابت، پیش پرداخت ها و موجودی کالا که کاملا مغایر با استانداری حسابداری داخلی و بین المللی است.
 
وی ادامه داد: این نواقص موجب می‌شود که نتیجه بازدهی یکسان را برای شرکت‌های تولید کننده و مصرف کننده به همراه ندارد و عملا تاحدودی در حق شرکت‌های تولید کننده اجحاف خواهد شد.
 
رئیس مجمع تصریح کرد: هلدینگ خلیج فارس به کرات پیشنهادات خود جهت اصلاح دستورالعمل را به صورت مکتوب و حضوری به شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شورای رقابت ارسال کرده و همچنان به صورت جدی پیگیر اصلاح آن است.
WhatsApp Image 2020-12-13 at 15.14.09

افزایش سرمایه 42 درصدی شرکت مبین انرژی خلیج فارس تصویب شد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟