آیین گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر و رونمایی از سه اثر فرهنگی دفاع مقدس

طلانیوز: فرا رسیدن سوم خرداد ماه ، سالروز آزادی خرمشهر قهرمان در سال ۱۳۶۱ ذوب آهن اصفهان را بر آن داشت که همزمان با این روز بزرگ آیین گرامیداشت با شکوهی را با حضور جمعی از فرماندهان دوران دفاع مقدس ، فرماندهان و مقامات نظامی و اداری استان و شهرستان و جمعی از مدیران ، همکاران و بسیجیان برگزار کند. در این مراسم باشکوه که در روز دوشنبه سوم خرداد ماه جاری با گلباران وادای احترام به شهدای گمنام شرکت توسط حاضران و میهمانان آغاز شد ضمن یادآوری حماسه بزرگ آزادی خرمشهر در عملیات الی بیت المقدس در سال ۱۳۶۱ از حماسه آفرینان این عملیات تجلیل بعمل آمد.
آیین گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر و رونمایی از سه اثر فرهنگی دفاع مقدس
دیگران چه می خوانند:
به گزارش طلانیوز:   در این آیین، سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) در سخنانی به اهمیت عملیات آزاد سازی خرمشهر در دوران دفاع مقدس پرداخت و این فتح بزرگ را ناشی از همت و حضور همه جانبه مردم در دفاع مقدس و الطاف الهی دانست. وی شهدا را الگوهای واقعی مردم، خانواده ها و نسل جوان معرفی کرد و با اشاره به نقش ذوب آهن اصفهان در دفاع مقدس و تجلیل از ۲۸۷ شهید این مجتمع بزرگ صنعتی اضافه نمود: همان طور که آزادی خرمشهر فتح بابی در دفاع مقدس بود، تولید ریل ملی توسط ذوب آهن اصفهان نیز ابتکار و فتح بابی در عرصه اقتصاد و صنعت کشور است. وی در پایان با اشاره به مسایل روز و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۲۸ خرداد ماه جاری یادآور شد: دشمن همواره در صدد ایجاد اختلاف و یاس و نا امیدی در سطح جامعه بوده ولی مردم با حضور گسترده و آگاهانه در این انتخابات بار دیگر دشمن را ناامید و پیروزی های خود را استمرار خواهند بخشید. وی پیروزی های مردم مسلمان لبنان و فلسطین در جنگ های ۳۳ روزه و ۱۲ روزه اخیر در نبرد با متجاوزان اسراییلی را ادامه همان حماسه آفرینی های مردم کشورمان در دفاع مقدس و فتح خرمشهر معرفی نمود.
 
شهید شاهمرادی پیشرو جبهه ها و عامل شادابی و پیروزی رزمندگان بود
در ادامه این مراسم سردار علی محمد اکبری فرمانده سپاه قمر بنی هاشم استان چهار محال و بختیاری نیز در سخنانی با تشکر از اقدامات ذوب آهن در عرصه های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به تشریح خاطرات خود از دفاع مقدس ، عملیات فتح خرمشهر و آشنایی های خود با سردار شهید محمد علی شاهمرادی پرداخت. وی گفت برای اولین بار در سال ۶۰ با شهید شاهمرادی در محل پادگان ذوب آهن آشنا شده و خاطرات زیادی از حماسه های او دارد. وی افزود شهید شاهمرادی با توجه به روحیه عشایری خود بسیار شجاع بود و در جبهه ها عامل شادابی و روحیه رزمندگان بود. وی همواره در پیشاپیش نیروها حرکت می کرد و بالاترین ابتکارات و موفقیت ها را برای رزمندگان به همراه داشت.
مسولیت اجتماعی و ا قدامات فرهنگی ، هنری ذوب آهن درعرصه دفاع مقدس
در ابتدای آیین مذکور مهندس منصور یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن اصفهان با تشکر از میهمانان و عرض تبریک به مناسبت سوم خرداد روز ملی مقاومت ، ایثار و پیروزی به شرح فداکاری های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس و نقش ذوب آهن اصفهان در این زمینه پرداخت و یادآور شد : ذوب آهن اصفهان به موازات فعالیت های تولیدی، در راستای انجام مسئو لیت های اجتماعی خود به کارهای مختلفی در زمینه های ورزش، بهداشت ، محیط زیست ، امور جهادی و سایر خدمات اجتماعی پرداخته و در این میان اهتمام خاصی هم به زنده نگاه داشتن ارزش های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و تقدیر و تجلیل از حماسه آفرینان این صحنه ها داشته است. وی افزود، در انجام همین مسئولیت اجتماعی بود که این در سال های گذشته و در زمان حاضر اقدام به تنظیم و انتشار چندین جلد کتاب در زمینه خاطرات رزمندگان جبهه ها و شرح زندگی شهدای سرافراز پرداخته و در جدید ترین کار فرهنگی ، هنری خود فیلم مستند زندگی نامه سردار شهید محمد علی شاهمرادی را تهیه و به اکران گذاشته است.
رونمایی از سه اثر فرهنگی ، هنری تولیدی ذوب آهن اصفهان
در ادامه این مراسم از فیلم مستند شاهمراد بر اساس زندگی سردار شهید محمد علی شاهمرادی ساخته روابط عمومی ذوب آهن اصفهان رو نمایی و برای اولین بار اکران شد. در مراسم مذکور همچنین از کتاب های” یل حاجی نصری” مربوط به زندگی شهید حسینعلی یاوری نوشته محمد علی جعفری و کتاب “خسرو خوبان “بر اساس زندگی سردار شهیدخسرو( حجت) قلعه ای نوشته منیژه جانقلی که هر دو از شهدای شاخص کارگری استان اصفهان بوده و به همت ذوب آهن اصفهان ن منتشر شده اند رونمایی به عمل آمد.
در پایان مراسم بزرگداشت حماسه آزادی خرمشهر، تقدیر نامه ای با امضای سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان به مهندس منصور یزدی زاده مدیر عامل ، مهرداد تولاییان معاون بهره برداری و مهندس نصیری به لحاظ مشارکت و مساعدت ذوب آهن اصفهان در امور جهادی به نمایندگی از شرکت تقدیم شد. همچنین از خانواده های گرانقدرسرداران شهید حسین قجه ای از فاتحان و پیشگامان فتح خرمشهر و محمد علی شاهمرادی شیر جبهه ها و حماسه آفرین کربلای شلمچه تقدیر و تجلیل بعمل آمد. همچنین از هنرمندان و دست اندکاران تهیه فیلم مستند شهید شاهمراد و تلاشگران عرصه بهداشت و درمان شهرستان لنجان تجلیل گردید.
شایان ذکر است که همزمان با برگزاری این آیین و در کنار قبور مطهر شهدای گمنام ، نمایشگاه عکسی از فعالیت ها و اقدامات حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان ذوب آهن اصفهان برگزار شد. این نمایشگاه مورد بازدید ویژه سردار فدا، سردار اکبری،صالحی فرماندار و سرهنگ محمدی فرمانده سپاه ناحیه لنجان ودیگر مسؤلین استان و منطقه قرار گرفت.

آیین گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر و رونمایی از سه اثر فرهنگی دفاع مقدس

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟