تشکیل اتاق بهره وری در بخش‌های مختلف آذربایجان شرقی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: اتاق بهره وری را در بخش های مختلف استان تشکیل دادیم تا بهره وری در تولید ناخالص داخلی استان خود را نشان دهد و مستتر نباشد.
تشکیل اتاق بهره وری در بخش‌های مختلف آذربایجان شرقی

محمد فرشکاران ظهر امروز در نشست کمیته بهره وری سازمان که با حضور رئیس سازمان ملی بهره وری ایران تشکیل شد، اظهار کرد: در استان جلسات متعددی را با حضور دستگاه های اجرایی برگزار کردیم تا الگوهای سازمان ملی بهره وری را بررسی کرده و نقش بهره وری را در ایجاد ارزش افزوده استان ارتقا دهیم.

 

دیگران چه می خوانند:

فرشکاران تصریح کرد: طی هفته های گذشته اتاق عملیات و فکر بهره وری استان را با حضور نخبگان، دانشگاهیان و دستگاه های اجرایی و فعالان بخش خصوصی که در افزایش بهره وری موفق عمل کرده اند، تشکیل دادیم و اولین جلسه این اتاق نیز در سازمان برگزار شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی ابراز داشت: بهره وری یک موضوع نامانوس برای دستگاه های اجرایی نیست؛ اما در برخی مواقع کسی که در نظام اداری با انگیزه وافر تلاش می کند و بهره لازم را به دستگاه مربوطه می رساند با کسی که هیچ انگیزه ای برای کار کردن نداشته و فقط به دنبال اتلاف وقت و دریافت حقوق است، تفاوت چندانی ندارد.

فرشکاران ادامه داد: اگر دریافت دستمزد به صورت شناور، برمبنای عملکرد و خروجی محور باشد در ارتقای بهره وری نیروی کار قطعا تاثیرگذار خواهد بود.


این مسوول در عین حال خاطرنشان ساخت: البته بهره وری کل عوامل تولید خارج از تاثیرگذاری دستگاه های اجرایی و بیشتر مربوط به فعالیت بخش خصوصی و اقتصاد کشور است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، جایگاه بهره وری را در GDP کشور نامناسب دانست و افزود: اتاق بهره وری را در بخش های مختلف استان تشکیل دادیم تا بهره وری در تولید ناخالص داخلی استان خود را نشان دهد و مستتر نباشد.

وی افزود: باید هماهنگی بیشتری با سازمان ملی بهره وری کشور داشته باشیم تا بازخوردها را تحلیل و نقشه راه ایجاد و استقرار چرخه بهره وری را در استان ترسیم کنیم.

 

فرشکاران اذعان داشت: در ابتدا باید خودمان بهره ور شویم و تفکر تحولی را در حوزه  بهره وری نهادینه کنیم تا بتوانیم استان را نیز بهره ور سازیم.

در این جلسه کارشناسان سازمان به بیان نکته نظرات و پیشنهادات خود در خصوص راهکارهای ارتقاء بهره وری در استان پرداختند.

 

روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی

تشکیل اتاق بهره وری در بخش‌های مختلف آذربایجان شرقی

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟