واحد تولیدی احیای مستقیم فولاد بافق با حمایت دولت سیزدهم افتتاح شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل فولاد بافق اعلام کرد که واحدهای تولیدی احیای مستقیم (آهن اسفنجی DRI) و میلگرد (کلاف) مجتمع فولاد بافق با حمایت دولت سیزدهم افتتاح شد.
واحد تولیدی احیای مستقیم فولاد بافق با حمایت دولت سیزدهم افتتاح شد

به گزارش طلانیوز از وزارت صمت، جریان ضدانقلاب و رسانه‌های وابسته به آنها پس از افتتاح واحدهای تولیدی احیای مستقیم (آهن اسفنجی DRI) و میلگرد (کلاف) مجتمع فولاد بافق توسط رئیس‌جمهور،‌ با تحریف واقعیات و در راستای تخریب دستاوردهای دولت سیزدهم مدعی شدند که این کارخانه یک دهه پیش افتتاح شده بود.

«محسن ابویی مهریزی» مدیرعامل مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق در همین راستا با بیان اینکه فاز اول مجتمع فولاد بافق از اسفند 1394 با راه‌اندازی خط تولید میلگرد (شاخه) آغاز به کار کرده است، گفت: در یک دهه اخیر این مجتمع، صرفاً محصولات میلگرد (شاخه) از سایز ٨ الی سایز ٤٠ را تولید می‌کرد.

دیگران چه می خوانند:

وی افزود: پس از هفت سال و با اجرای طرح‌های توسعه‌ای مجتمع فولاد بافق با حمایت دولت سیزدهم،‌ در دی‌ماه سال 1401 هم‌زمان با سفر استانی رئیس‌جمهور به یزد، واحد تولیدی احیای مستقیم (آهن اسفنجی DRI) و واحد تولید میلگرد (کلاف) از سایزهای ٥/٥ الی ٢٠ مجتمع فولاد بافق به بهره‌برداری رسید و همچنین احداث واحدهای ذوب و فولادسازی و گندله سنگ‌آهن آغاز شد.

ابویی مهریزی بیان کرد: واحد احیای مستقیم در چرخه تولید فولاد، از اهمیت، فناوری و ارزش افزوده بالاتری برخوردار است و ایجاد آن در سال جاری نشانه ورود مجتمع فولاد بافق به سطح بالاتری از زنجیره فولادی کشور است.

گفتنی است این مجتمع، قادر است هر سال 800 هزار تن آهن اسفنجی را به روش میدرکس، که روشی سازگار با محیط زیست و همراه با کاهش مصرف آب است، تولید کند.با افتتاح این واحد صنعتی، زمینه اشتغال بیش از هزار و 800 نفر، شامل 300 نفر به‌صورت مستقیم و هزار و 500 نفر به‌صورت غیرمستقیم، فراهم شد.

همچنین از ویژگی‌های بسیار مهم این واحد تولیدی صنعتی افزایش بهره‌وری با جلوگیری از خام‌فروشی و صرفه‌جویی 40 درصدی در مصرف آب با استفاده از سیستم بازیافت آب است.

واحد تولیدی احیای مستقیم فولاد بافق با حمایت دولت سیزدهم افتتاح شد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟